Oferta

Badania genetyczne

WARSZAWA

BADANIA GENETYCZNE WARSZAWA

Klinika Przeszczepu Włosów oferuje swoim pacjentom badania genetyczne — nowoczesną grupę badań diagnostycznych skupiających się na analizie ludzkiego genomu, czyli materiału DNA.

Badanie to odbywa się poprzez szybkie pobranie wymazu z jamy ustnej i może zostać wykonane w klinice bądź samodzielnie w domu, po zamówieniu gotowego zestawu. Testy genetyczne są skierowane do osób w każdym wieku, a ze względu na niezmienność ludzkiego genotypu ich wyniki pozostają aktualne przez całe życie.

Badania genetyczne są dedykowane osobom pragnącym poznać swoje predyspozycje do wystąpienia określonych schorzeń lub dolegliwości i pozwalają na wdrożenie efektywnych środków zapobiegawczych, minimalizujących szansę wystąpienia danego schorzenia lub na zmniejszenie jego wpływu na zdrowie i jakość życia.

Czas oczekiwania na wynik badania wynosi 30 dni roboczych. Po upływie tego czasu pacjenci otrzymują obszerny raport zawierający wyniki, opis predyspozycji do wystąpienia poszczególnych schorzeń oraz rekomendacje związane z eliminacją czynników dodatkowego ryzyka w zależności od rodzaju badania.

BADANIA WARSZAWA

PAKIETY TESTÓW GENETYCZNYCH

Moduły:

Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Androgen, Neuro

Moduły:

Slim, Sensor, Micro, Detox z opcją rozszerzenia o Omega Test

Badanie stężenia kwasów tłuszczowych

OPIS MODUŁÓW

Analiza metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek — pozwala na określenie właściwego profilu żywieniowego.

Analiza metabolizmu witamin i mikroelementów: A, C, D, E, oraz B6, B9, B12 — kluczowych przy profilaktyce chorób serca — oraz choliny, wapnia i magnezu.

Wskazuje predyspozycje do nietolerancji produktów takich jak alkohol, kofeina, nikiel, sól, fruktoza, laktoza, gluten oraz chorób — celiakii i anemii.  Dodatkowo pozwala określić metabolizm żelaza.

Umożliwia wdrożenie skutecznej profilaktyki zdrowotnej poprzez uzyskanie informacji dotyczących: występowania ograniczonej aktywności insuliny lub zespołu metabolicznego; predyspozycji do rozwoju hipoglikemii bądź otyłości brzusznej.

Określa predyspozycje genetyczne do skutecznej walki  organizmu z nadmiarem wolnych rodników i zgromadzonych toksyn.

Określa indywidualne predyspozycje genetyczne, niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji organizmu. Moduł ten pomaga również w określeniu stopnia, w jakim dana jednostka jest predysponowana do uprawiania danej dyscypliny sportowej.

Moduł ten ma na celu określenie predyspozycji genetycznych do rozwoju najpowszechniejszych schorzeń cywilizacyjnych przed wystąpieniem ich pierwszych objawów. Uzupełnienie wyniku badania o eliminację niekorzystnych czynników ryzyka, pozwala w kompleksowy sposób zadbać o organizm.

Narzędzie badawcze, które pozwala na szybką diagnozę łysienia androgenowego. Wynik badania pozwala na spersonalizowanie diety, z uwzględnieniem optymalnego zestawu witamin i mikroelementów, co przekłada się na odpowiednie wsparcie gospodarki hormonalnej organizmu oraz redukcję stanów zapalnych.

Moduł ten koncentruje się na genetycznych predyspozycjach pacjenta do zachowania wysokiej sprawności mózgu. Wynik badania jest przydatny w opracowaniu odpowiednich zaleceń żywieniowych, mających pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, procesy uczenia się, zapamiętywania i koncentracji.Dodatkową korzyścią dla pacjenta wynikającą ze spersonalizowanej diety jest poprawa nastroju i przeciwdziałanie stanom depresyjnym.

Określa stężenie kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym. Moduł ten pomaga w modyfikacji dotychczasowego sposobu odżywiania oraz jest przydatnym narzędziem w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

geno diet ganesis

POZOSTAŁE BADANIA GENETYCZNE

Klinika Przeszczepu Włosów współpracuje z akredytowanym przez PCA laboratorium badawczym testDNA, zapewniając naszym pacjentom dostęp do jeszcze większej oferty badań genetycznych. W naszej klinice można wykonać między innymi badania takie jak:

  • Testy na ojcostwo
  • Badania pokrewieństwa
  • Badania dla dzieci
  • Badania dla par starających się o dziecko
  • Badania dla kobiet w ciąży
  • Badania dla par po poronieniu
  • Badania w kierunku nietolerancji pokarmowych
  • Badania w kierunku przyczyny nadmiaru żelaza
  • Badania w kierunku przyczyn choroby zakrzepowo-zatorowej
  • Badania przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej

Więcej informacji na temat badań z oferty laboratorium testDNA, możliwych do wykonania w naszej klinice, znajdziecie Państwo na stronie internetowej naszego partnera pod adresem https://www.testdna.pl/.

Wszystkich Państwa zainteresowanych stacjonarnym wykonaniem badań, prosimy o kontakt z numerem 800 007 771 i wskazanie naszej kliniki jako miejsce pobrania materiału do badań.

WYKONAJ BADANIE GENETYCZNE W WARSZAWIE

G o d z i n y   o t w a r c i a
Klinika Przeszczepu Włosów

Pon – Pt: 7.00 – 20.00
Sob: 7.30 – 12.00
Niedz: Zamknięte

G o d z i n y   o t w a r c i a
Punkt Pobrań

Pon – Wt: 7:00 – 13:00
Śr: Zamknięte
Czw – Pt: 7:00 – 13:00
Sob: 7:30 – 12:00
Niedz: Zamknięte