Innowacyjna transplantacja włosów i jej efekty

PRZED PO TRANSPLANTACJI

W kontekście transplantacji włosów najbardziej oczywiste efekty to przywrócenie włosów na głowie w miejscach dotkniętych łysieniem androgenowym. Są to miejsca, gdzie nie następuje samoistne odrastanie i jedyną metodą, aby uzyskać trwałe efekty, jest zastosowanie rozwiązania, w którym grafty z mieszków włosowych wszczepiane są pod skórę określoną metodą. Sprzymierzeniec Pacjentów to obecnie robot Artas™ 9X – przełom w leczeniu łysienia.

Przykładowe efekty Przeszczepu Włosów

1. METAMORFOZA

Efekty po 6 miesiącach od przeszczepu włosów, w trakcie którego wykorzystaliśmy 1500 graftów.

Czas trwania zabiegu: 7 godzin

Zabiegi dodatkowe: przygotowanie skóry głowy w trakcie terapii trychologicznej, poprzedzającej zabieg.

przeszczep włosów efekt 1

przeszczep włosów efekt 2

2. METAMORFOZA

Efekty po 10 miesiącach od przeszczepu włosów, w trakcie którego wykorzystanych zostało 2500 graftów.

Czas trwania zabiegu: 9 godzin

Zabiegi dodatkowe: 3 zabiegi osocza bogatopłytkowego, w tym 1 gratis dla Pacjenta. Dodatkowo przygotowanie skóry głowy w trakcie terapii trychologicznej, poprzedzającej zabieg.

3. METAMORFOZA

Efekty po 11 miesiącach od przeszczepu włosów, w trakcie którego wykorzystaliśmy 2500 graftów.

Czas trwania zabiegu: 8 godzin

Zabiegi dodatkowe: zabieg Regenera Activa oraz terapia trychologiczna, przygotowująca skórę głowy do przeszczepu.

przeszczep włosów efekt 3

Inne istotne kwestie, zanim rozpocznie się transplantacja włosów

Badania ogólne należy wykonać 7-10 dni przed wyznaczonym terminem zabiegu przeszczepu włosów, a następnie:

 • 10 dni przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania aspiryny oraz leków przeciwzapalnych, w tym z grupy NLZP I, II i III generacji oraz aspiryny i jej pochodnych,
 • 7 dni przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania preparatów, które mogą nasilić krwawienie (multiwitamina, witamina B, witamina E i inne),
 • przez 3 dni przed zabiegiem i w dniu zabiegu nie spożywać alkoholu, a minimum dobę przed rozpoczęciem zabiegu nie palić papierosów.

Jako dopełnienie procedury zabiegowej można natomiast uznać zjedzenie obfitego, lecz lekkostrawnego śniadania – przeszczep włosów to zabieg trwający zazwyczaj kilka godzin.

Główna część współpracy Artas 9X – lekarz – Pacjent

Najważniejszym etapem związanym z procedurą zabiegową jest sama transplantacja włosów, której prawidłowe wykonanie zaważy na ostatecznym rezultacie. Sprzymierzeńcem chirurgów i specjalistów medycyny estetycznej z Kliniki Przeszczepu Włosów jest tutaj system Artas™ 9X, który odpowiednio zaprogramowany, wykonuje niezawodnie swoją pracę w oparciu o zaawansowany algorytm.

 1. Znieczulenie miejscowe. Skóra głowy znieczulana jest za pomocą bezpiecznych preparatów, na przykład z zawartością lidokainy.
 2. Projektowanie obszaru przeszczepu. Parametry wprowadzone do systemu pozwalają wyznaczyć nowe linie owłosienia skóry głowy.
 3. Pobieranie transplantów. Pobrane z okolicy dawczej grafty mogą składać się z 1, 2 i więcej włosów. Nie są one rozdzielane.
 4. Wprowadzenie graftów pod skórę. Następuje wszczepianie cebulek włosów w rejon biorczy na wyznaczonym obszarze głowy.

Bez względu na liczbę zabiegów (zazwyczaj jeden, lecz zdarza się, że potrzebne są dwa), czas trwania danej sesji oraz jej przebieg, masz pewność, że:

 • poddajesz się działaniu metody zaawansowanej, lecz małoinwazyjnej,
 • przeszczep odbędzie się bez użycia skalpela, nie będą zakładane szwy,
 • skóra powróci do normalnej funkcjonalności maksymalnie w 5 dni,
 • rezultaty utrzymają się na zawsze zazwyczaj w minimum 95%.

Zgodnie z powyższym, współczesna medycyna estetyczna jest odpowiedzią na potrzeby osób łysiejących, u których zawiodły powszechne metody.

W procedurze zabiegowej detale mają znaczenie

Prowadząc zabiegi transplantacji włosów dbamy o odpowiednie przygotowanie sprzętu Artas™ 9X, aby efekty każdego przeszczepu były zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Rzetelna ocena gotowości Pacjenta w ramach realizowania procedury zabiegowej przez specjalistów Kliniki Przeszczepu Włosów w Warszawie to standard, którego przestrzegamy.

Bez powikłań i skutków ubocznych, czyli szybki powrót do formy

Jeżeli transplantację włosów rozważać poprzez efekty na przyszłość warto wiedzieć, że po kilku miesiącach od przeszczepu włosy osiągają taką długość, która pozwala na ułożenie fryzury, stosowanie preparatów do stylizacji, nadanie uczesaniu określonego kształtu podczas wizyty u fryzjera. Włosy są naturalne i tak właśnie należy je traktować, bez obaw o wypadanie podczas czesania czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Inaczej niż w niektórych zabiegach medycyny estetycznej, tutaj efekt jest na początku znacznie mniej spektakularny, lecz należy to uznać za zaletę:

 • po pierwsze – unikniesz sytuacji, w której jednego dnia niemal zupełnie nie masz włosów na głowie, a następnego pojawiasz się w domu czy w pracy z pełnym owłosieniem,
 • po drugie – włosy rosną powoli, fizjologicznie, więc i dla Ciebie, i dla otoczenia będzie to wyglądać całkowicie naturalnie.

Docelowo zamiast rozległych powierzchni pozbawionych włosów, możesz ponownie mieć na głowie fryzurę, która doda pewności siebie.
 

przeszczepione włosy

Efekty przeszczepu włosów

Zobacz efekty transplantacji włosów robotem ARTAS ⇣

Sprawdź efekty

Efekty kliniczne przeszczepu włosów – Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie

 • Najnowsza technologia na świecie
 • Naturalne i trwałe efekty
 • Brak widocznych blizn
 • Bezbolesny
 • Minimalny czas rekonwalescencji

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać