Jakie metody przeszczepów włosów są najlepsze?

fue artas

Z uwagi na dużą liczbę mężczyzn, która poddaje się zabiegowi transplantacji włosów, w Internecie można znaleźć wiele klinik i informacji na ten temat. Szczególnie ważną kwestią są metody przeszczepów włosów, ponieważ niejednokrotnie świadczą one o powodzeniu i efektach zabiegu. Jeśli Ty również masz problem z łysieniem i chcesz poddać się zabiegowi, to sprawdź, jakie są najskuteczniejsze metody przeszczepu włosów!

Co to jest łysienie?

Łysienie występuje najczęściej u mężczyzn po 50 roku życia, jednak zdarza się, że Panowie łysieją już w wieku osiemnastu lat. Przyczyną łysienia zwykle jest duży poziom testosteronu. Oprócz tego na proces łysienia ma wpływ:

 • duży stres,
 • nieodpowiednia dieta,
 • używki,
 • podłoże genetyczne,
 • szybkie tempo życia,
 • nieodpowiednia pielęgnacja włosów,
 • choroby tarczycy,
 • zaburzenia hormonalne.

Co więcej, można wyróżnić łysienie plackowate wywołane przez choroby autoimmunologiczne. Innym rodzajem łysienia jest to androgenowe, w którym przyczyną jest nadwrażliwość włoska na dihydrotestosteron. Ostatnim rodzajem jest łysienie telogenowe, u którego podłoża leży wydłużona faza spoczynkowa włosa.

Jak przebiega transplantacja brwi, włosów lub brody?

Zabieg przeszczepu włosów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które podaje się w obszarach, z których będą pobierane oraz wszczepiane mieszki włosowe. Po pobraniu mieszka z okolicy dawczej zostaje on podcięty na długość 1 mm, a następnie wszczepiony w obszar objęty łysieniu. Cały zabieg trwa od 5 do 8 godzin.

Etap pierwszy — pobranie mieszków

Przy użyciu specjalistycznej głowicy pobierane są pojedyncze mieszki włosowe z obszaru dawczego. Podczas pobierania materiału do przeszczepu powstają małe ranki, które zostają opatrzone. Regeneracja miejsca dawczego trwa około 7 dni.

Etap drugi — wszczepienie

Drugi etap zabiegu polega na wszczepieniu pobranych mieszków włosowych w specjalnie wykonane nakłucia w obszarze biorczym. Po zabiegu pozostają drobne strupki, a w celu przyspieszenia procesu wzrostu i regeneracji skóry, obszar biorczy jest poddany naświetlaniu LED.

Metoda FUE

Podczas wykonywania zabiegu metodą FUE wykonuje się nacięcie o głębokości 3 mm z tyłu głowy, gdzie pobiera się materiał. Do zabiegu wykorzystuje się odpowiednie narzędzie. Następnie mieszki włosowe są oceniane i liczone w celu ich transplantacji. Co prawda, metoda ta jest czasochłonna i nie jest polecana przy rozległym łysieniu, jednak ma wiele zalet, m.in.:

 • mikro blizny, które są niewidoczne,
 • bardzo dobre efekty po zabiegu,
 • nie wymaga znieczulenia.

Metoda FUE z wykorzystaniem ARTAS

Istnieje również możliwość wykorzystania specjalnego robota ARTAS podczas przeprowadzania transplantacji włosów metodą FUE. Robot dzięki algorytmom wybiera mieszki włosowe i pobiera je z odpowiedniego obszaru. Co więcej, dobiera do tego odległość poboru. Praca robota jest nadzorowana przez lekarza, który ustala wszystkie niezbędne parametry. Metoda ta jest nieco droższa od zwykłego FUE, ale dzięki ARTAS zyskasz:

 • niesamowite efekty,
 • niemal niewidoczne blizny,
 • skrócony czas trwania zabiegu,
 • zmniejszone ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych przy pobraniu.

FUE czy ARTAS — którą metodę przeszczepu włosów wybrać?

Wszystko zależy od Twojego budżetu i czasu, jaki chcesz przeznaczyć na zabieg przeszczepu włosów. W naszej Klinice Przeszczepu Włosów w Warszawie możesz skorzystać z oferty FUE oraz FUE ARTAS w dogodnych cenach. Cena transplantacji uzależniona jest od zastosowanej metody oraz ilości przeszczepionych graftów. Prosimy o skorzystanie z formularza wyceny przeszczepu włosów online w celu poznania szacunkowej ceny zabiegu. W razie pytań, skontaktuj się z personelem Kliniki, który przekaże wszystkie niezbędne informacje.

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać