Kiedy do trychologa, a kiedy przeszczep włosów?

Klinika Przeszczepu Włosów

Przeszczep włosów to coraz popularniejszy zabieg. Wiele osób pragnących dobrze wyglądać w przypadku łysienia, sięga po nowoczesne rozwiązania medyczne, które potrafią zdziałać cuda. Przeszczep włosów obecnie wykazuje się bardzo wysoką skutecznością i pozwala na osiągnięcie znakomitych efektów. Sprawdź, na czym polega przeszczep włosów i w jakich sytuacjach może się sprawdzić.

Trycholog – kto to jest i czym się zajmuje?

Trycholog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem problemów z włosami i skórą głowy. Specjaliści z tego obszaru zajmują się leczeniem: zbyt dużego przetłuszczania się włosów, zapalenia skóry głowy, problemów z łupieżem, łuszczycą, łysieniem. Pomagają również w przygotowaniu się do zabiegu przeszczepu włosów.

Ile kosztuje wizyta u trychologa?

Koszt wizyty u trychologa nie różni się w dużym stopniu od kosztów wizyty u innych lekarzy specjalistów. Zależny jest od miejscowości i renomy lekarza. Dobry trycholog w Warszawie będzie droższy niż w mniejszym mieście. Najczęściej jednak koszt prywatnej wizyty wynosi ok 200 złotych za konsultację i wstępne badania.

Kiedy zrobić przeszczep włosów?

Decyzję o wybraniu się na przeszczep włosów należy odpowiednio przemyśleć. Pozwoli to w pełni świadomie zdecydować się na zabieg, który umożliwi uzyskanie upragnionej gęstości włosów i ukrycie wszelkich niedoskonałości. Przeszczep warto wykonać w sytuacji, gdy np.:

 • brak włosów prowadzi do spadku samooceny,
 • pragniemy podnieść atrakcyjność swojej osoby,
 • braki włosów na głowie są znaczące,
 • inne powody…

Czego nie robić przed przeszczepem włosów?

Dla uzyskania najlepszego efektu przeszczepu warto zastosować się do kilku zaleceń, m.in.:

 • na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy codziennie myć głowę szamponem Nizoral;
 • na 48h przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu;
 • warto ograniczyć również palenie papierosów;
 • na 10 dni przed zabiegiem nie zaleca się również spożywanie aspiryny;
 • warto ograniczyć spożywanie leków ziołowych oraz zielonej herbaty na dwa tygodnie przed zabiegiem;
 • nie golić głowy do zabiegu — zespół medyczny wykona tę czynność przed zabiegiem;
 • w dniu zabiegu pacjent powinien być wypoczęty, zjeść pożywne śniadanie oraz przyjąć zażywane rutynowo leki, o których wcześniej poinformowany został lekarz;
 • nie zaleca się picia kawy ani innych produktów zawierających kofeinę;

Przeszczep włosów — skutki uboczne i przeciwskazania

Transplantacja włosów, mimo że jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, to istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przede wszystkim pewne zmiany chorobowe uniemożliwiają przystąpienie do przeszczepu. Należą do nich:

 • leczenie przeciwnowotworowe,
 • cukrzyca,
 • problemy sercowo-naczyniowe,
 • zapalenie skóry głowy,
 • zaburzenia hormonalne.

Po przeszczepie włosów możliwe jest również wystąpienie pewnych skutków ubocznych. Zaliczają się do nich:

 • opuchnięta i obolała skóra głowy,
 • chwilowe strupienie na głowie,
 • do kilku dni po zabiegu możliwe trudności ze snem.

Efekty po udanym przeszczepie włosów

Udany przeszczep włosów pozwala cieszyć się zdecydowanie lepiej wyglądającą fryzurą. Bez względu czy realizowany był przeszczep brody, przeszczep brwi czy przeszczep włosów na głowie to pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po 4-6 miesiącach. Po tym czasie wszczepione mieszki włosowe zaczynają odrastać. Końcowy efekt zabiegu widoczny jest po 9-12 miesiącach. Dobrze wykonany przeszczep włosów w Warszawie będzie prowadził do znaczącej poprawy wyglądu i pozwoli odzyskać pewność siebie.

Przeszczep włosów — jaka jest cena zabiegu?

Koszty związane z przeszczepem włosów są zależne od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim znaczenie ma obszar, który ma zostać objęty zabiegiem. Z największym kosztem wiąże się szczyt głowy. Tutaj cena zabiegu może wynosić nawet 18 tysięcy złotych. Z mniejszym kosztem związany jest zabieg przeszczepu na czubku głowy, który wynosi około 15 tysięcy złotych. Najtaniej wychodzi przeszczep w miejscu niewielkich blizn, którego koszt zaczyna się już od 3 tysięcy złotych. Dokładną cenę zabiegu można jednak poznać dopiero po konsultacji lekarskiej lub wypełniając formularz transplantacji włosów online.

Gdzie w Warszawie warto wykonać przeszczep włosów?

Dla uzyskania najlepszych efektów warto postawić na pomoc specjalistów. Dobry trycholog w Warszawie jest w stanie odpowiednio przygotować do zabiegu i zagwarantować, że będzie on skuteczny i bezpieczny. Warto wybierać przede wszystkim renomowane kliniki, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Nasza Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie to miejsce, w którym możliwe jest otrzymanie profesjonalnej pomocy. W placówce pracują doświadczeni specjaliści, którzy używają w swojej pracy profesjonalnych narzędzi. Nasza klinika została nagrodzona certyfikatem ARTAS™ Center of Clinical Excellence, który świadczy o najwyższej jakości zabiegów wykonywanych z użyciem robota ARTAS™.

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać