Przeszczep włosów ARTAS — etapy, cena i skuteczność zabiegu

przeszczep artas pacjent

Zabieg przeszczepu włosów może być wykonany kilkoma metodami. Najnowocześniejszą metodą na świecie jest metoda ARTAS. Sprawdź czym charakteryzuje się przeszczep włosów ARTAS! Dowiedz się, co to jest za technika i jakie są jej korzyści!

Co to jest transplantacja włosów metodą ARTAS?

Transplantacja włosów metodą ARTAS jest ściśle powiązana z metodą FUE. W obydwóch tych technikach dokonuje się precyzyjnego przeniesienia zespołów mieszków włosowych (graftów) z obszaru biorczego na obszar dawczy. Różnica między metodą FUE a metodą ARTAS jest taka, że w FUE operacje przeprowadza człowiek, a przeszczep włosów ARTAS, jest wykonywany w dłużej mierze przez robota.

Zalety metody ARTAS

Zrobotyzowanie metody przeszczepu włosów ARTAS niesie za sobą szereg zalet, m.in.:

  • ogromna precyzja wykonania zabiegu,
  • wyeliminowanie czynnika ludzkiego błędu,
  • krótszy czas trwania przeszczepu,
  • brak ryzyka zniszczenia mieszków włosowych,
  • wybór najlepszej jakości graftów,
  • brak problemów z czuciem na skórze głowy po zabiegu,
  • równomierne posadowienie graftów,
  • niewielkie odczucia bólowe.

Etapy zabiegu metodą ARTAS

Pierwszy krok przed zabiegiem transplantacji włosów metodą ARTAS to umówienie się na konsultację do lekarza, który podejmie decyzję, czy można zakwalifikować Cię do zabiegu i zleci Ci wykonanie badań. W dniu zabiegu również czeka Cię kilka etapów przygotowań.

Konsultacja

W drodze po bujną fryzurę odbywa się kolejna konsultacja z lekarzem i przygotowanie do zabiegu — golenie oraz znieczulenie pacjenta.

Skan

Transplantacja włosów metodą ARTAS rozpoczyna się od dokładnego skanu głowy pacjenta, po czym pobierane są pojedyncze mieszki włosowe. Następnie osoba obsługująca robota musi wyznaczyć obszar dawczy i linie przebiegu włosów.

Nakuwanie

Robot samodzielnie przygotowuje obszar, na który zostaną przeszczepione włosy. Następnie wykonuje wiele nacięć dokonanych pod dokładnie zmierzonym kątem i na precyzyjnie oszacowanej głębokości.

Przeszczep włosów

Ostatni etap to przeniesienie przez techników — mieszków włosowych wyselekcjonowanych i przygotowanych wcześniej przez robota ARTAS.

Przeszczep włosów ARTAS — cena zabiegu i efekty

Już wiesz, na czym polega zabieg przeszczepu włosów metodą ARTAS. Poznaj jego efekty i koszt wykonania!

Cena

Koszt wykonania przeszczepu włosów metodą ARTAS mieści się w zakresie od około 10 do 30 tysięcy złotych. Skontaktuj się z Kliniką Przeszczepu Włosów w Warszawie, a specjalista wyceni dla Ciebie przeszczep włosów metodą ARTAS. Cena, choć dla wielu osób może być wysoka, w tym wypadku nie jest najważniejsza, ponieważ zyskasz na nowo pewność siebie i olśniewający wygląd. Ponadto zabieg jest bezbolesny i wrócisz do formy w ekspresowym tempie, a efekty utrzymają się na zawsze. 

Efekty

Szacunkowo, najlepsze efekty można zobaczyć od około pół roku do roku po zabiegu. Przeszczepione włosy można dowolnie czesać i stylizować.

Gdzie wykonać przeszczep włosów w Warszawie?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję wyboru kliniki, zapoznaj się z opiniami na jej temat. Doświadczenie jest istotne, ale ważne jest też pozytywne nastawienie personelu kliniki. Świetnym wyborem będzie nasza Klinika Przeszczepu Włosów, znajdująca się przy ulicy Siennej w Warszawie. Posiadamy wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE, które wręczane jest najlepszym klinikom świata!

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać