Przeszczep włosów — cena i skuteczność

przeszczep włosów zakres graftów

Zabieg transplantacji włosów jest jedną z najbardziej skutecznych metod na rynku, jeśli chodzi o odzyskanie włosów. Efektywność potwierdza wiele zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z zabiegu. Ty również chcesz posiadać bujne i zdrowe włosy? Zastanawiasz się, ile kosztuje zabieg i czy jest polecany? Sprawdź w poniższym artykule, skuteczność i koszt przeszczepu włosów w Polsce!

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Wśród powszechnej opinii, przeszczep włosów uznaje się za bardzo efektywną i trwałą  metodę do zwalczania problemów z łysieniem. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą skorzystać z zabiegu, który jest nieinwazyjny. Dodatkowo to doskonała forma odzyskania włosów po przebytej terapii lub wyleczeniu przyczyn łysienia.

Najskuteczniejsza metoda, która daje aż 95% pewności na przyjęcie się włosów po zabiegu, to metoda FUE, która polega na przeszczepie włosów z obszaru dawczego do obszaru biorczego. Gabinety kosmetyczne i kliniki przeszczepu włosów proponują:

  • transplantację włosów manualne – WAW FUE,
  • transplantację włosów robotyczne – FUE ARTAS.

Manualne FUE polega na przeszczepie wykonywanym bezpośrednio przez lekarza. Natomiast FUE robotyczne to nic innego jak wykorzystanie odpowiednio skonfigurowanej maszyny ARTAS, która wykonuje zabieg, oczywiście pod kontrolą lekarza.

Czy przeszczep włosów trzeba powtarzać?

Wiele osób zastanawia się, czy przeszczep włosów trzeba powtarzać? Zazwyczaj niedające efektów zabiegi są spowodowane nieuleczoną chorobą lub zaburzeniem, które nie zostało poprawnie zdiagnozowane i wyleczone. Dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem, np. dobrym trychologiem z Warszawy, przed podjęciem decyzji o transplantacji włosów. Co do zasady natomiast, jeden zabieg przeszczepu włosów powinien wystarczyć.

Co wpływa na koszt przeszczepu włosów?

Na koszt przeszczepu włosów największy wpływ ma wybór metody oraz rodzaj transplantacji. FUE robotyczne jest nieco droższe, ponieważ podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia oraz robota ARTAS, który precyzyjnie wykonuje zabieg.

Ponadto na cenę zabiegu ma wpływ obszar, który ma zostać poddany transplantacji. Zazwyczaj transplantacja brwi czy brody jest tańsza i zaczyna się już od 8 tysięcy złotych. Natomiast przeszczep włosów na skórze głowy to nieco droższy wydatek, który zaczyna się od 10 tysięcy złotych.

Jaka jest cena przeszczepu włosów?

Koszt przeszczepu włosów uzależniony jest od ilości graftów oraz metody transplancjani, np. WAW FUE lub FUE ARTAS i waha się od 5 do 40 tys. zł – w zależności od obszaru transplantacji włosów. Cena jednego graftu zwykle waha się pomiędzy 8-12 zł, w zależności od ilości.
W naszej Klinice Przeszczepu Włosów możesz zdobyć kompleksowe informacje oraz darmową wycenę zabiegu. Skontaktuj się ze specjalistą i dowiedz się jaki rodzaj transplantacji włosów będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni oraz poznaj wycenę przeszczepu włosów online!

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać