Przeszczep włosów efekty i najlepsze metody

przeszczep włosów zakola

Transplantacja włosów jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na pozbycie się problemów z łysieniem. Ty również chcesz odzyskać zdrowe i piękne włosy? Zależy Ci na trwałych efektach? Nie wiesz, jaka metoda transplantacji włosów będzie najlepsza? Sprawdź, jakie efekty daj przeszczep włosów. Zobacz najlepsze metody na odzyskanie utraconego owłosienia!

Czy przeszczep włosów jest trwały?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wykonać przeszczep włosów, bo obawiasz się trwałości efektów, to wiedz, że to jedna z najlepszych metod na odzyskanie zdrowych włosów na skórze. O ile przyczyna wypadania włosów została wyleczona, to zabieg transplantacji włosów jest trwały i efektywny. W związku z tym, jeśli chcesz posiadać zdrowe i piękne włosy, to przeszczep włosów będzie doskonały dla Ciebie.

Jakie są najlepsze metody przeszczepu włosów?

Na rynku możesz spotkać się z wieloma ofertami przeszczepu włosów. Jednak wybierz profesjonalną klinikę przeszczepu włosów, tak aby sprostała ona Twoim oczekiwaniom oraz żeby mieć pewność, że Twoje pieniądze zostaną dobrze zainwestowane. Do najlepszych metod transplantacji włosów zalicza się metodę:

  • przeszczep włosów WAW FUE – manualne,
  • przeszczep włosów FUE ARTAS – robotyczne.

W obu z nich zabieg polega na przeszczepie graftów z miejsca biorczego do miejsca dawczego. Jednak zwykłe WAW FUE wykonywane jest przez lekarza osobiście, natomiast FUE ARTAS wykonuje odpowiednio skonfigurowana maszyna. Poznaj szczegóły dot. przeszczepu włosów FUE ARTAS.

Czy efekty przeszczepu włosów pojawią się od razu?

Wiele osób uważa, że po transplantacji włosów efekty są widoczne od razu. Ty również zastanawiasz się, ile trzeba czekać na efekty przeszczepu włosów? Niestety na trwałe i dobre efekty trzeba cierpliwie poczekać. Pierwsze włosy zaczynają wyrastać już po około 10 dniach od zabiegu. Jednak trwałe i stałe włosy wyrastają dopiero po około 3 miesiącach od przeprowadzonej transplantacji włosów.

Zdarza się również, że po zabiegu włosy zaczynają wypadać. Jest to jak najbardziej normalny efekt pozabiegowy. Co więcej, wyniki zależne są od miejsca i rodzaju przeszczepu włosów. Włoski na skórze głowy wyrastają dłużej niż te na brodzie czy brwiach. Dlatego na trwały i oczekiwany efekt należy poczekać od 3 do 18 miesięcy. Jest to bardzo krótki okres, zważywszy na niesamowite efekty, jakie daje przeszczep włosów.

Przeszczep włosów przed i po zabiegu

Transplantacja włosów to zabieg, do którego przekonuje się coraz więcej ludzi. Mimo że cena nie należy do najniższych, to biorąc pod uwagę, że transplantacja włosów daje trwałe i skuteczne efekty, warto się na nią zdecydować. Aby zabieg był skuteczny, należy szczególnie zadbać o wyeliminowanie przyczyny wypadania włosów przed zabiegiem. Dzięki temu masz pewność, że przeszczep będzie trwały i skuteczny.

Po zabiegu należy pamiętać o rekonwalescencji, która trwa ok. 14 dni. W tym czasie skóra głowy dochodzi do siebie, a ranki powstałe przy pobieraniu graftów, zostają zagojone. W tym czasie należy bardzo uważać na miejsce poddane transplantacji. Ponadto należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, jaką zalecił lekarz.

przeszczepione włosy

Efekty przeszczepu włosów

Zobacz efekty transplantacji włosów robotem ARTAS ⇣

Sprawdź efekty

Efekty kliniczne przeszczepu włosów – Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie

  • Najnowsza technologia na świecie FUE ARTAS
  • Naturalne i trwałe efekty
  • Brak widocznych blizn
  • Bezbolesny zabieg
  • Minimalny czas rekonwalescencji

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać