Przeszczep włosów FUE — cena, skuteczność oraz przygotowanie do zabiegu?

transplantacja fue manual

Metoda FUE jest jedną z najnowocześniejszych metod transplantacji włosów. Sprawdź, czym charakteryzuje się przeszczep włosów FUE? Czy warto się na niego zdecydować? Zobacz, na czym polega transplantacja włosów metodą FUE, jakie są jej efekty i koszty.

Na czym polega transplantacja włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE polega na precyzyjnym przenoszeniu zespołów meszków włosowych z obszaru owłosionego na obszar objęty łysieniem, powodując minimalne uszkodzenie skóry. Dzięki czemu okres rekonwalescencji pacjenta po zabiegu jest błyskawiczny, a na ciele nie powstają blizny.

Przygotowanie oraz zalecenia przed zabiegiem

Aby zabieg przebiegał bez żadnych komplikacji, należy się do niego odpowiednio przygotować. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi. Ponadto, jeśli pacjent zażywa leki przeciwzakrzepowe, niezbędne będzie ich odstawienie po uprzedniej konsultacji z lekarzem. W dniu zabiegu należy umyć włosy delikatnym szamponem. Nie wolno używać produktów do stylizacji włosów takich jak lakiery czy pianki.

Wskazania do zabiegu

Istnieje wiele wskazań do wykonania zabiegu przeszczepu włosów:

 • uzupełnienie brwi lub zarostu,
 • łysienie występujące po urazie,
 • łysienie androgenowe,
 • łysienie pozapalne,
 • potrzeba ukrycia blizny na obszarze owłosionym.

Przeciwskazania do zabiegu

Niestety są też czynniki, które wykluczają wykonanie zabiegu przeszczepu włosów:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • zmiany chorobowe skóry, która miałaby być objęta zabiegiem;
 • łysienie plackowate;
 • problemy z krzepliwością;
 • aktywna choroba nowotworowa;
 • nieleczona cukrzyca i nadciśnienie.

Ile kosztuje przeszczep włosów FUE?

Poznałeś już zalety przeszczepu włosów FUE, cena nie powinna być dla Ciebie wygórowana, w porównaniu do korzyści, jakie otrzymasz. Zależnie od obszaru 

który ma być objęty zabiegiem, cena może się wahać od około 7 do nawet 29 tysięcy złotych. Jeśli będzie to mniejszy zabieg, np. przeszczepu włosów w miejsce po urazie, to ceny zaczynają się od 3 tysięcy złotych. Wiele klinik oferuje rozłożenie kosztów pacjenta na raty.

Przeszczep włosów metodą FUE — efekty

Zastanawiasz się, jakie są efekty transplantacji włosów metodą FUE? Jak długo utrzymują się włosy po przeszczepie? Jeśli zdecydujesz się na przeszczep włosów FUE, efekty będą spektakularne. Cebulki włosowe umieszczane są pod takim kątem, by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Ponadto włosy, które zostaną przeszczepione, utrzymują się w nowym miejscu przez całe życie. Pierwsze efekty możesz zobaczyć już po 3 miesiącach od zabiegu!

Przeszczep włosów w Warszawie — którą klinikę wybrać?

Zdecydowałeś się na przeszczep włosów, gdzie najlepiej go wykonać? W Polsce istnieje wiele klinik zajmujących się transplantacją włosów, gdyż zapotrzebowanie na tego typu zabiegi jest coraz większe. Problem łysienia dotyczy wielu osób i coraz więcej z nich ma odwagę, by coś z tym zrobić. Jeśli wybrałeś przeszczep włosów FUE, Warszawa będzie idealnym miejscem do wykonania tego zabiegu. Istotne jest, abyś wybrał klinikę z wyspecjalizowaną kadrą, mogącą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Nasz Klinika Przeszczepu Włosów została nagrodzona certyfikatem ARTAS™ Center of Clinical Excellence, który świadczy o najwyższej jakości zabiegów wykonywanych z użyciem robota ARTAS™. Umów się na pierwszą wizytę!

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać