Regenera Activa – antidotum na łysienie androgenowe

lysienie androgenowe

Coraz większa gama zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, dostępnych powszechnie, bezbolesnych i skutecznych, jest alternatywą dla metod oraz preparatów o mniejszej efektywności. Często już jedna wizyta u dobrego trychologa wystarczy, aby poprawić stan skóry głowy, twarzy oraz innych partii ciała, zredukować skalę problemu lub pozbyć się całkowicie określonych defektów. Jeśli jednak łysienie jest w stanie bardziej zaawansowanym, warto rozważyć autologiczny przeszczep komórek (Regenera Activa), odwracający skutki łysienia androgenowego lub transplantację włosów w specjalistycznej Klinice Przeszczepu Włosów.

Regenera Activa – przełomowe rozwiązania w dziedzinie medycyny estetycznej

Rozwijając jednak temat leczenia łysienia androgenowego metodami innymi niż transplantacja całych włosów, należy przedstawić mechanizm działania zabiegów Regenera Activa. Orężem medycyny estetycznej są tutaj metody polegające na autologicznym przeszczepie komórek, czyli takie, gdzie Pacjent jest jednocześnie dawcą i biorcą. Niweluje to całkowicie ryzyko odrzucenia komórek.

Skuteczność tej metody bazuje na wyizolowaniu z pobranej tkanki:

  • komórek progenitorowych – mają one zdolność do nieograniczonej liczby podziałów i różnicowania się w komórki innych typów,
  • komórek macierzystych – uaktywnione w cebulkach włosów powodują ich odtworzenie, a także całkowitą odnowę oraz szybki wzrost włosów,
  • czynników wzrostu włosów – PDGF, czyli wyspecjalizowane polipeptydy, odpowiedzialne za indukowanie tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Uzyskana w warunkach laboratoryjnych zawiesina składa się zatem z komórek zdolnych do pobudzenia procesów regeneracji całych tkanek. Włosy otrzymują bodziec niezbędny do odnowienia procesów wzrostu.

Dlaczego właśnie Regenera Activa

Zabiegi medyczne, do których należy również Regenera Activa, są zawsze poprzedzone badaniami klinicznymi, a wyniki tych – często długoletnich – badań stanowią argument za wprowadzeniem określonego zabiegu do kanonu usług powszechnie dostępnych. Tak jest również z ostrzykiwaniem okolic mieszków włosowych dla pobudzenia procesów naprawczych. Miejsca dotknięte łysieniem androgenowym na nowo zaczynają porastać włosy i jest to ostateczny dowód powodzenia terapii.

Do głównych argumentów, przemawiających za wybranie tej właśnie metody, należą takie, które mają znaczenie tak dla Pacjenta, jak i dla specjalisty wykonującego zabieg.

  • Wystarczy jedna sesja autoprzeszczepu, czyli procedury, w której Pacjent jest jednocześnie dawcą oraz biorcą. Odpowiednio wypreparowane, połączone komórki wystarczą, aby pobudzić naturalne procesy dla odwrócenia utraty włosów.
  • Zabieg trwa około 20-30 minut, nie wymaga rekonwalescencji. Współczesne urządzenia do mezoterapii igłowej usprawniają podawanie preparatu z tkanek pod skórę, co znacznie usprawnia działania lekarza.
  • Rezultaty uzyskasz niezależnie od obszaru łysienia, niezależnie od płci. U mężczyzn problemem najczęściej są powiększające się zakola lub cofanie całej linii włosów, a także ubytki włosów na czubku głowy; u kobiet problem ma charakter rozproszony.
  • Efektem ostatecznym będzie naturalny wygląd, ponieważ włosy otrzymają stymulację niezbędną do fizjologicznego wzrostu. Przywrócenie pierwotnej linii włosów oraz zagęszczenie ich na całej powierzchni głowy widoczne będzie już po 30-60 dniach.

Głównym celem jest zatem takie stymulowanie głębszych warstw skóry głowy, aby w mieszkach włosowych ponownie pojawiły się cebulki, z których wyrosną nowe, trwałe włosy.

Trzy różne substraty o ściśle określonym przeznaczeniu

Podobnie jak w transplantacji włosów robotem Artas™, tutaj także działania są precyzyjne i ukierunkowane na uzyskanie określonego celu, lecz całość odbywa się z innym przygotowaniem obszaru dawczego i biorczego. Z potylicy pobierany jest około 2,5-milimetrowy wycinek skóry z włosami (w uzasadnionych przypadkach maksymalnie 3 wycinki) na potrzeby wyizolowania komórek oraz czynników, które docelowo stworzą zawiesinę o właściwościach naprawczych. Ta część zabiegu jest dla pacjenta całkowicie bezbolesna.

1. Komórki progenitorowe

Inaczej niż typowe komórki somatyczne, te mają zdolność do namnażania się poprzez określone formy podziału, co sprawia, że wystarczy niewielka ich ilość, aby można było odbudować całe tkanki. Zdolność przekształcania sprawia, że komórki takie mogą budować między innymi kreatynę, obecną w żywych włosach.

2. Komórki macierzyste

Również u osób łysiejących nadal znajdują się w obrębie korzenia mieszków włosowych, lecz wymagają odpowiedniej stymulacji, aby mogły ponownie wpływać na porost włosów. Pobrane z potylicy i połączone z komórkami progenitorowymi oraz z czynnikami wzrostu, mają zdolność pobudzania procesów regeneracyjnych.

3. Czynniki wzrostu

Między innymi epidermalny czynnik wzrostu naskórka EFG, zanikający z wiekiem w skórze człowieka. Odpowiednio wypreparowane czynniki wzrostu stymulują odnowę, poliferację (namnażanie) oraz różnicowanie komórek, co sprawia, że włosy, które odrosną, będą trwale ukorzenione, chronione dodatkowo przed wypadaniem.

Cały zabieg Regenera Activa wspomagany jest wysokiej klasy urządzeniami, eliminującymi ryzyko błędu. Urządzenia te precyzyjnie dobierają stężenie poszczególnych substratów w zawiesinie, pozwalają szybko i bezboleśnie wprowadzić uzyskany preparat pod skórę podczas mezoterapii.

Wybierz Regenera Activa w Klinice Przeszczepu Włosów w Warszawie

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym również Regenera Activa, przeprowadzamy w naszej Klinice Przeszczepu Włosów w Warszawie. Pomagamy Pacjentom z całego kraju w odwróceniu procesów łysienia androgenowego dla poprawy wyglądu, samopoczucia i samooceny. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji: (+48) 884 804 894 | gabinet@przeszczepywlosow.com | Pn-Pt: 7.00 – 20.00 | Sb: 7:30-12:00

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać