Rewitalizacja osoczem bogatopłytkowym – zabieg na miarę czasów

wampirzy lifting

Popularność osocza bogatopłytkowego wynika z jego skuteczności. Już jedna wizyta w Klinice Przeszczepu Włosów w Warszawie wystarczy, aby wykonany przez specjalistę zabieg wpłynął pozytywnie na kondycję Twojej cery, skóry, a nawet włosów. Wysokiej klasy urządzenia oraz doświadczeni lekarze to potencjał spełniający oczekiwania Pacjentów.

Co to jest osocze bogatopłytkowe i jak się je stosuje

W osoczu bogatopłytkowym znajdują się płytki krwi, czyli trombocyty, wpływające na regenerację i prawidłowe odżywienie skóry. Aby powstał preparat osocza, z pobranej od Pacjenta krwi (około 30 ml) oddzielić należy w specjalnej wirówce czerwone krwinki. Do wypreparowanego w ten sposób osocza zawierającego trombocyty (płytki krwi) dodaje się chlorek wapnia lub trombinę – aktywatory trombocytów. Aktywowane dzięki temu cytokiny, czyli białka stymulujące wzrost komórek, gotowe są do zastosowania w danym zabiegu.

Poddanie się zabiegowi lub terapii jest całkowicie bezpieczne, jeżeli nie stwierdzono przeciwwskazań.

 • Zabieg odbywa się po uprzednim znieczuleniu skóry i trwa zazwyczaj około 45-60 minut.
 • Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją specjalistyczną.
 • Najbezpieczniejszą i powszechnie stosowaną metodą podania jest mezoterapia igłowa.
 • Proces mezoterapii służy odmłodzeniu większych partii skóry lub głowy.
 • Można również zastosować wolumetrię, czyli liniowe wypełniania zmarszczek osoczem.
 • Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu
 • Osocze bogatopłytkowe przyspiesza wzrost włosów i wzmacnia efekty po zabiegu transplantacji włosów

Osocze, zwane również plazmą, to preparat wolny od ryzyka uczuleń, przyjazny Pacjentowi, pełnowartościowy. Prawidłowo wykonane ostrzykiwanie osoczem przebiega szybko i bez komplikacji.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym w Warszawie

Proponując mezoterapię osoczem bogatopłytkowym w Klinice Przeszczepu Włosów, przyjmujemy Pacjentów z Warszawy i innych miast, zapewniając indywidualne podejście do konkretnych potrzeb. Czy to terapia jednej, czy kilku partii ciała, również na Twoje potrzeby ustalimy odpowiednio harmonogram działania, zgodny z Twoją dyspozycyjnością.

Osoczu bogatopłytkowemu przypisać można znacznie więcej zalet niż zazwyczaj uwzględnia się w charakterystyce zabiegów z jego użyciem, natomiast do najważniejszych należą:

 1. działanie profilaktyczne – już przy pierwszych oznakach wiotczenia skóry i osłabienia jej kondycji warto rozważyć zastosowanie terapii; zabieg można uznać za uniwersalny, ponieważ równie dobrze działa na:
  • cerę, poprawiając jej ukrwienie i koloryt oraz redukując drobne zmarszczki,
  • skórę szyi i dekoltu, która jest cienka, delikatna, wymaga odpowiedniej ochrony,
  • dłonie, poprawiając napięcie skóry, niwelując niewielkie przebarwienia,
  •  skórę głowy, co stosuje się jako formę terapii przy nadmiernym wypadaniu włosów i łysieniu androgenowym,
 2. poprawa aktualnego stanu skóry i włosów – zawartość ponad 60 substancji czynnych w płytkach krwi to między innymi naturalne czynniki wzrostu, ważnych do stymulowania skóry dla jej samoleczenia,
 3. utrwalanie efektów – stymulacja rozwoju nowych naczyń krwionośnych odbywa się nadal po zabiegu, w skórze zachodzą procesy, które już bez dodatkowego wspomagania z zewnątrz intensywnie działają na rzecz Twojego zdrowia i urody.

Niewielkie zaczerwienienie oraz lekki obrzęk mogą utrzymywać się do 24 godzin i ustępują samoistnie, natomiast dla pełnej regeneracji skóry wystarczą zazwyczaj 2 doby od wykonania zabiegu.

Dlaczego „wampirzy lifting”?

Terapia osoczem bogatopłytkowym zwana jest również wampirzym liftingiem, ponieważ w legendach o wampirach to właśnie ludzka krew pozwalała zachować wieczną młodość. Nazwa potoczna zabiegu jest zatem nieco żartobliwa, lecz efekty – całkowicie prawdziwe.

Spośród proponowanych obecnie przez medycynę estetyczną metod, ostrzykiwanie osoczem znajduje się w czołówce i pomaga zachować młody wygląd na długie lata. W połączeniu ze zdrowym trybem życia to realne antidotum na naturalne procesy starzenia.

O osoczu bogatopłytkowym w innowacyjnym wydaniu

Chociaż sama koncepcja wykonywania zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest niezmienna od lat, zmieniły się metody preparowania plazmy oraz jej przygotowania do iniekcji. Właściwości osocza wykorzystywane są w pełni, a warunki przeprowadzania zabiegów to najwyższy poziom komfortu dla Pacjentów. Zapraszamy do naszej Kliniki, warto poznać szczegóły.

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać