System ARTAS™ – przełomowa metoda transplantacji włosów

artas tm transplantacja włosów

system ARTASPrzełomowa metoda przeszczepów mieszków włosowych z użyciem robota ARTAS™ pozwala nieść realną pomoc kobietom i mężczyznom w różnym wieku borykających się z problemem łysienia androgenowego. Również w najtrudniejszych przypadkach potencjał robotyzacji pozwala osiągnąć zamierzone efekty, dlatego transplantację włosów warto rozważyć także po radioterapii, czy przeszczepie skóry głowy.

Algorytm ARTAS™ Artificial Intelligence wybiera najlepsze jakościowo grafty na podstawie ich grubości, koloru i kształtu, które są następnie wszczepiane w obszar biorczy. Mieszki włosowe dzięki precyzyjnej pracy robota nie są narażone na uszkodzenie jak w przypadku metod manualnych i jako pełnowartościowe zostają wszczepione w miejsce dawcze.

Za przygotowanie obszaru biorczego również odpowiada specjalista, który ustawia odpowiednie parametry robota, czyli głębokość i kąt nakłuć oraz odstęp między nimi. Ma to znaczenie dla ostatecznego efektu – tylko odpowiednio zaplanowana transplantacja sprawia, że włosy będą w trakcie odrastania wyglądać naturalnie, a docelowo pozwolą stworzyć określoną fryzurę.

Współpracując ze specjalistami o długoletnim doświadczeniu i korzystając z najnowszej technologii skutecznie pomagamy Pacjentom dotkniętym łysieniem androgenowym oraz innymi przypadłościami wpływającymi na utratę lub osłabienie ich własnych włosów. System ARTAS™ to rozwiązanie na miarę oczekiwań.

Dlaczego właśnie system ARTAS™?

 1. Obszar, z którego pobieramy grafty wygląda naturalnie, nie ma na nim blizn i szwów.
 2. Wybierane są najwyższej jakości mieszki włosowe.
 3. Grafty wszczepiane są w pierwotnej formie, bez rozdzielania ich na pojedyncze włosy.
 4. Włosy po przeszczepie wyglądają naturalnie
 5. Mieszki włosowe pobierane przez robota ARTAS™ to kwintesencja precyzji.
 6. Optymalny czas trwania zabiegu to połączenie pracy robota oraz precyzja chirurga.
 7. Niewielka inwazyjność – po 2-3 dniach Pacjenci wracają do codziennych zajęć.

Poznaj Artas Robotic Hair Transplant

 

przeszczep artas pacjent

Fazy zabiegu przeszczepu włosów ARTAS

 1. Przed każdym zabiegiem zapewniamy konsultację lekarską, podczas której omawiamy z Pacjentem przebieg transplantacji włosów.
 2. Po konsultacji lekarskiej przygotowujemy obszar dawczy, goląc tę partię głowy i znieczulając ją miejscowo odpowiednim środkiem.
 3. Wyznaczana jest strefa zwana obszarem biorczym, czyli przebieg linii włosów oraz obszar, do którego wszczepione zostaną mieszki włosowe.
 4. Pracę rozpoczyna robot ARTAS™, skanując głowę Pacjenta, aby pobrać pojedyncze mieszki włosowe najwyższej jakości.
 5. Nakłucia wykonywane są przez robota w optymalnych odstępach, na precyzyjnie ustaloną głębokość oraz z uwzględnieniem kąta nakłucia.
 6. Finalizacja przeszczepu spoczywa na lekarzu, który wszczepia grafty w obszar biorczy pojedynczo, z niezwykłą precyzją i wyczuciem.

 

przeszczepione włosy

Efekty przeszczepu włosów

Zobacz efekty transplantacji włosów robotem ARTAS ⇣

Przeszczep włosów efekty

Efekty kliniczne przeszczepu włosów – Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie

 • Najnowsza technologia na świecie
 • Naturalne i trwałe efekty
 • Brak widocznych blizn
 • Bezbolesny
 • Minimalny czas rekonwalescencji

Informacja
Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie Kliniki Przeszczepu Włosów są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Warto przeczytać