Oferta

Transplantacja włosów

Łysienie androgenowe ▼    PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE ►

ŁYSIENIE ANDROGENOWE

Dlaczego tracimy włosy?

Wypadanie włosów dotyczy każdego z nas — człowiek codziennie traci od 50 do 100 włosów i pozostaje to w granicach normy. Niestety, wiele osób boryka się z problemem nadmiernej utraty włosów, której przyczyny są zróżnicowane. Często utrata włosów ma podłoże genetyczne oraz hormonalne, tak jak w przypadku łysienia androgenowego. Ten rodzaj łysienia dotyczy najczęściej mężczyzn, dlatego bywa również nazywany łysieniem typu męskiego.

Łysienie androgenowe a testosteron

Bezpośrednią przyczyną tego rodzaju łysienia jest nadwrażliwość organizmu na aktywną formę  testosteronu — dihydrotestosteron (DHT), który powstaje pod wpływem działania eznymu alfareduktazy. Związek ten ma negatywny wpływ na mieszki włosowe, prowadząc do ich stopniowego zaniku i zaburzenia fazy rozwoju włosów — produkowane włosy są coraz cieńsze i krótsze, a finalnie procesy odrastania całkowicie zanikają.

Skuteczna pomoc w łysieniu androgenowym

Należy pamiętać, że istnieje wiele przyczyn łysienia, a przeszczep włosów jest ostatecznym rozwiązaniem. Łysienie androgenowe przebiega w 7 stadiach rozwoju. Odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza umożliwia wdrożenie odpowiednich metod leczenia, które hamują łysienie i wzmacniają porost włosów (Regenera Activa; PRP) bądź blokują aktywność enzymu α-reduktazy (finasteryd). Jeśli jednak zmiany w mieszkach włosowych są daleko posunięte, jedyną skuteczną metodą na przywrócenie owłosienia jest zabieg transplantacji włosów metodą FUE, w wykonywaniu którego specjalizuje się Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie.

7 STADIÓW ROZWOJU ŁYSIENIA

Naturalna tzw. „nastoletnia” linia włosów. Brak głębokich zakoli.

 Łagodne cofnięcie przedniej linii włosów. Delikatne posunięte zakola tzw. „dojrzała” linia włosów.

 Dalsze cofanie przedniej linii włosów. Pogłębianie zakoli. Wczesna faza łysiny.

 Wyraźnie cofnięta linia włosów. Pojawienie się przerzedzenia w części ciemieniowej. Pas oddzielający przód od wierzchołka.

 Pas włosów oddzielający szczyt od ciemienia staje się coraz węższy. Widoczne przerzedzenie.

 Obszary łysienia łączą się w jeden i zwiększa się ich powierzchnia

 Linia włosów w części potylicznej. Na pozostałym obszarze włosów brak lub są bardzo rzadkie.

KLINIKA PRZESZCZEPU WŁOSÓW W WARSZAWIE

Wycena przeszczepu włosów

Wypełnij formularz on-line, aby otrzymać wstępną wycenę transplantacji włosów ⇣

Wycena On-line

PRZEGLĄDASZ

ŁYSIENIE ANDROGENOWE