Regenera Activa

Przełomowe rozwiązania w dziedzinie medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zna skuteczne metody na wypadanie włosów, a jednym z zabiegów godnych uwagi jest Regenera Activa, czyli autologiczny przeszczep komórek, odwracający skutki łysienia androgenowego. Decydując się na radykalne działania zamiast metod doraźnych, zyskujesz pewność, że rezultaty pozostaną niezmienne.

Dlaczego właśnie Regenera Activa

Zabiegi medyczne, do których należy również Regenera Activa, są zawsze poprzedzone badaniami klinicznymi, a wyniki tych – często długoletnich – badań stanowią argument za wprowadzeniem określonego zabiegu do kanonu usług powszechnie dostępnych. Tak jest również z ostrzykiwaniem okolic mieszków włosowych dla pobudzenia procesów naprawczych. Miejsca dotknięte łysieniem androgenowym na nowo zaczynają porastać włosy i jest to ostateczny dowód powodzenia terapii.

Do głównych argumentów, przemawiających za wybranie tej właśnie metody, należą takie, które mają znaczenie tak dla Pacjenta, jak i dla specjalisty wykonującego zabieg.

  • Wystarczy jedna sesja autoprzeszczepu, czyli procedury, w której Pacjent jest jednocześnie dawcą oraz biorcą. Odpowiednio wypreparowane, połączone komórki wystarczą, aby pobudzić naturalne procesy dla odwrócenia utraty włosów.
  • Zabieg trwa około 20-30 minut, nie wymaga rekonwalescencji. Współczesne urządzenia do mezoterapii igłowej usprawniają podawanie preparatu z tkanek pod skórę, co znacznie usprawnia działania lekarza.
  • Rezultaty uzyskasz niezależnie od obszaru łysienia, niezależnie od płci. U mężczyzn problemem najczęściej są powiększające się zakola lub cofanie całej linii włosów, a także ubytki włosów na czubku głowy; u kobiet problem ma charakter rozproszony.
  • Efektem ostatecznym będzie naturalny wygląd, ponieważ włosy otrzymają stymulację niezbędną do fizjologicznego wzrostu. Przywrócenie pierwotnej linii włosów oraz zagęszczenie ich na całej powierzchni głowy widoczne będzie już po 30-60 dniach.

Głównym celem jest zatem takie stymulowanie głębszych warstw skóry głowy, aby w mieszkach włosowych ponownie pojawiły się cebulki, z których wyrosną nowe, trwałe włosy.

Trzy różne substraty o ściśle określonym przeznaczeniu

Podobnie jak w transplantacji włosów robotem Artas™ 9X, tutaj także działania są precyzyjne i ukierunkowane na uzyskanie określonego celu, lecz całość odbywa się z innym przygotowaniem obszaru dawczego i biorczego. Z potylicy pobierany jest około 2,5-milimetrowy wycinek skóry z włosami (w uzasadnionych przypadkach maksymalnie 3 wycinki) na potrzeby wyizolowania komórek oraz czynników, które docelowo stworzą zawiesinę o właściwościach naprawczych. Ta część zabiegu jest dla pacjenta całkowicie bezbolesna.

1. Komórki progenitorowe

Inaczej niż typowe komórki somatyczne, te mają zdolność do namnażania się poprzez określone formy podziału, co sprawia, że wystarczy niewielka ich ilość, aby można było odbudować całe tkanki. Zdolność przekształcania sprawia, że komórki takie mogą budować między innymi kreatynę, obecną w żywych włosach.

2. Komórki macierzyste

Również u osób łysiejących nadal znajdują się w obrębie korzenia mieszków włosowych, lecz wymagają odpowiedniej stymulacji, aby mogły ponownie wpływać na porost włosów. Pobrane z potylicy i połączone z komórkami progenitorowymi oraz z czynnikami wzrostu, mają zdolność pobudzania procesów regeneracyjnych.

3. Czynniki wzrostu

Między innymi epidermalny czynnik wzrostu naskórka EFG, zanikający z wiekiem w skórze człowieka. Odpowiednio wypreparowane czynniki wzrostu stymulują odnowę, poliferację (namnażanie) oraz różnicowanie komórek, co sprawia, że włosy, które odrosną, będą trwale ukorzenione, chronione dodatkowo przed wypadaniem.

Cały zabieg Regenera Activa wspomagany jest wysokiej klasy urządzeniami, eliminującymi ryzyko błędu. Urządzenia te precyzyjnie dobierają stężenie poszczególnych substratów w zawiesinie, pozwalają szybko i bezboleśnie wprowadzić uzyskany preparat pod skórę podczas mezoterapii.

Wybierz Regenera Activa – Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym również Regenera Activa, przeprowadzamy w naszej Klinice w Warszawie. Pomagamy Pacjentom z całego kraju w odwróceniu procesów łysienia androgenowego dla poprawy wyglądu, samopoczucia i samooceny. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji również pod numerem telefonu 22 252 30 54 i 884 804 894 w dni powszednie w godzinach 7:00 – 20:00, a w sobotę od 8:00 do 14:00.

Menu