Oferta

Transplantacja włosów

PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE ▼     Łysienie androgenowe ►

PRZESZCZEP WŁOSÓW FUE ARTAS

Komu dedykowana jest metoda FUE i jakie są jej zalety?

Zabieg przeszczepu włosów z wykorzystaniem metody FUE znajdzie zastosowanie w przypadku utraty włosów oraz w celu zmiany linii włosów bądź zagęszczenia brwi lub zarostu.

Kluczowe zalety FUE

Nie pozostawia dużej blizny w obszarze dawczym przeszczepu

Ograniczenie dolegliwości bólowych do minimum

Zapewnia uzyskanie naturalnego efektu

Niskie ryzyko powikłań

Skrócony czas rekonwalescencji

Technika FUE, czyli Follicular Units Extraction, stanowi obecnie jedną z dwóch najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod walki z łysieniem androgenowym na świecie. Zabieg przeszczepu włosów z wykorzystaniem tej metody znajdzie również zastosowanie w przypadku utraty włosów wskutek wypadku bądź radioterapii, a także ze względów estetycznych — w celu zmiany linii włosów bądź zagęszczenia brwi lub zarostu.

Nie bez powodu obszarem dawczym przeszczepu jest okolica potyliczna głowy pacjenta — znajdujące się tam mieszki włosowe są odporne na negatywne działanie DHT, co oznacza, że przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną. Ponadto, metoda ta pozwala lekarzowi efektywnie kontrolować jakość pobranych mieszków włosowych pod mikroskopem celem odrzucenia uszkodzonych graftów, które nie nadają się do przeszczepienia.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do starszej, alternatywnej metody przeszczepu włosów FUT, polegającej na wycięciu pasma skóry, metoda FUE nie pozostawia dużej blizny w obszarze dawczym przeszczepu, a jedynie niewielkie ślady, widoczne wyłącznie po ogoleniu włosów.

Metoda ta posiada również wiele innych zalet. Zastosowanie odpowiedniej techniki znieczulenia pozwala na ograniczenie dolegliwości bólowych do minimum. Przeszczep włosów FUE zapewnia uzyskanie naturalnego efektu, a także niskie ryzyko powikłań i skrócony czas rekonwalescencji. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób odczuwających dyskomfort w związku z łysieniem decyduje się na przeszczep.

transplantacja włosów
przeszczep włosów artas

FUE manual czy ARTAS?

Metody przeszczepu MANUAL oraz ARTAS różnią się sposobem pobrania graftów z obszaru dawczego.

Metoda MANUAL opiera się na ręcznym wykonaniu mikronakłuć w obrębie mieszków włosowych przy pomocy urządzenia WAW FUE.

W przypadku metody zrobotyzowanej, nacięcia wokół każdego mieszka wykonywane są przez robota ARTAS, który pozostaje pod nadzorem chirurga prowadzącego zabieg.

Niezależnie od wybranej techniki przeszczepu włosów, implantacja pobranych graftów w miejsce biorcze zawsze wykonywana jest ręcznie. Ze względu na to, że do każdego zabiegu transplantacji włosów należy podchodzić indywidualnie, metoda przeszczepu dobierana jest w sposób zapewniający otrzymanie jak najlepszego rezultatu każdemu pacjentowi.

Wszystkie osoby zainteresowane przeszczepem zapraszamy do Kliniki Przeszczepu Włosów w Warszawie, w której zabiegi z zakresu chirurgii odtwórczej owłosienia wykonują specjaliści o odpowiednich umiejętnościach oraz z bogatym doświadczeniem, co potwierdza liczne grono pacjentów zadowolonych z naszych usług.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG TRANSPLANTACJI WŁOSÓW?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Jeśli nie istnieją przeciwskazania do przeprowadzenia przeszczepu, wybierany jest dogodny termin.

Przygotowanie do zabiegu obejmuje ogolenie wymagających tego obszarów oraz podanie znieczulenia miejscowego. Wyznaczony zostaje również obszar biorczy, do którego wszczepione zostaną pobrane mieszki włosowe.

Kolejnym krokiem jest pobranie graftów za pomocą robota ARTAS bądź z wykorzystaniem urządzeń manualnych, w zależności od techniki przeszczepu.

Następnie jakość pobranych graftów jest starannie badana pod mikroskopem, co pozwala na selekcję materiału o wysokim potencjale do przyjęcia się w obszarze biorczym.

W dalszej kolejności w obszarze biorczym wykonywane są nakłucia z uwzględnieniem naturalnego kierunku i kąta wzrostu włosów.

Ostatnim etapem przeszczepu jest pojedyncza implantacja mieszków włosowych w obszar biorczy.

Oczekiwanie na pełne efekty transplantacji włosów wymaga cierpliwości ze względu na to, że przeszczepione włosy są w różnych fazach wzrostu i będą odrastać w naturalnym tempie. W pierwszej fazie po zabiegu w skórze głowy pozostaną jedynie cebulki włosowe, a włos właściwy może wypaść — to zupełnie normalne. Od 4 miesiąca po przeszczepie włosy zaczną ponownie odrastać, a ostateczny efekt widoczny będzie po roku.

KLINIKA PRZESZCZEPU WŁOSÓW W WARSZAWIE

Wycena przeszczepu włosów

Wycena przeszczepu włosów

Wypełnij formularz on-line, aby otrzymać wstępną wycenę transplantacji włosów ⇣

Wycena On-line

PRZEGLĄDASZ

PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE