Transplantacja włosów

Przywracanie owłosienia

Jako jedyna w pełni skuteczna metoda przywracania owłosienia skóry głowy, transplantacja włosów stanowi skuteczną broń w walce z łysieniem o podłożu genetycznym oraz hormonalnym. Jest przy tym w pełni bezpieczna.

Możesz pozbyć się dyskomfortu, odzyskać pewność siebie i wrócić do wyglądu, który będzie dla Ciebie zadowalający. Gwarantujemy naturalny efekt dzięki wykorzystaniu algorytmów Artas Artificial Intelligence.

Łysienie adnrogenowe

W przypadku łysienia androgenowego, czyli schorzenia o podłożu genetycznym, dochodzi miniaturyzacji mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do ich spłycenia i ścieńczenia włosów. Każdy moment jest dobry, aby poddać się zabiegowi przeszczepu włosów oraz cofnięciu skutków łysienia.

Objawy mogą być widoczne już w okresie dojrzewania i mogą dotykać nawet 70% mężczyzn w pewnym okresie ich życia. Jeżeli zauważysz je u siebie, zgłoś się do Kliniki Przeszczepu Włosów – przeprowadzimy niezbędne badania.

Robot ARTAS™ 9X

Dziedziny, w których robot z powodzeniem zastępuje człowieka to domena zabiegów współczesności. Technologia z użyciem robota ARTAS™ pozwala perfekcyjnie przygotować zabieg i wykonać go bez powikłań.

System ARTAS™ ocenia jakość mieszków włosowych sprawdzając każdego włosa 60x na sekundę przed ekstrakcją, a następnie pobiera je do przeszczepów. System wyznacza również obszar biorczy, aby wykonać na nim mikronacięcia pod wszczepy.

Procedura transplantacji włosów

Ważnym elementem jest kwalifikacja przedzabiegowa. Lekarz ocenia stan ogólny Pacjenta, zleca ewentualne badania, określa brak przeciwwskazań. Jest to konieczne, aby zabieg mógł się odbyć zgodnie z planem.

Przed zabiegiem należy odstawić określone leki, unikać ekspozycji na słońce, nie palić papierosów. Zabieg trwa kilka godzin, w znieczuleniu miejscowym. Na zakończenie ustalany jest termin wizyty kontrolnej.

Menu