Łysienie androgenowe

Skuteczna pomoc w łysieniu androgenowym

Gdy utrata włosów ma podłoże genetyczne oraz hormonalne, tak jak w przypadku łysienia androgenowego, standardowe metody oraz preparaty są niewystarczające do trwałej poprawy sytuacji. Celem naszej Kliniki Przeszczepu Włosów w Warszawie jest pomoc Pacjentom, którzy nie godzą się ze skutkami działania powyższych czynników i chcą zainwestować w poprawę kondycji skóry głowy oraz widoczne zwiększenie ilości włosów na całej głowie. Proponujemy metody o udowodnionym działaniu: przeszczepy włosów z systemem Artas™ 9X oraz zabieg Regenera Aactiva.

Łysienie androgenowe a testosteron

Ta forma bezpowrotnej utraty włosów dotyczy sytuacji, w jakiej dihydroepitestosteron (DHT, zwany także stanolonem), czyli pochodna testosteronu, jest czynnikiem, na który organizm Pacjenta wykazuje nadwrażliwość. Pierwszym powodem do niepokoju są zazwyczaj niewielkie ilości wypadających włosów, gdy w miejsce nie odrastają nowe. Cofa się linia włosów, powstają zakola.

Skrócona faza wzrostu włosów i szybsze ich wypadanie prowadzi w łysieniu androgenowym do połączenia powierzchni, na których całkowicie zanikły procesy odrastania, wskutek czego w poszczególnych przypadkach włosy porastają jedynie potylicę Pacjenta – znajdujące się tam mieszki włosowe są bardziej odporne na wypadanie. Dlaczego?

Transplantację włosów przeprowadzamy, pobierając grafty właśnie z potylicy, a za bezbłędną ich selekcję odpowiada robot, wyposażony w mechanizm sztucznej inteligencji. Odpowiednio zaprogramowany, jest doskonałym narzędziem do pobierania mieszków włosowych.

Przywracamy naturalny cykl faz wzrostu włosa

Zanim pojawią się symptomy związane z łysieniem androgenowym, każdy włos przechodzi określone fazy od wyrastania z mieszka włosowego po obumarcie i wypadnięcie. Przy dużej ilości włosów procesy te zachodzą tak, że są dla Ciebie niemal niezauważalne. Dopiero gdy wypadających włosów przybywa, a w uch miejsce nie pojawiają się nowe, zachwiana zostaje określona równowaga.

Procedura zabiegowa związana z urządzeniem Artas™ 9X ma na celu takie wszczepienie graftów w obszary dotknięte skutkami łysienia, aby wprowadzone pod skórę cebulki wraz z włosami przeszły kolejno wszystkie fazy wzrostu:

  • anagen – tę fazę, podczas której cebulka regeneruje się i wytwarza włókno włosowe, przechodzą włosy podczas wzrostu na potylicznej części głowy, dlatego po wszczepieniu gotowe są na fazę drugą, zwaną fazą katagenową,
  • katagen – okres przejściowy, podczas którego po 2-3 tygodniach zakończony zostaje wzrost włosa, a cebulka wycofuje się powoli w kierunku powierzchni skóry głowy; etap ten jest zwany również fazą spoczynku;
  • telogen – włos w swojej ostatecznej formie pozostaje w mieszku włosowym przez okres około 3 miesięcy, następnie wypada samoczynnie podczas czesania, mycia głowy lub innych zabiegów higienicznych.

Inaczej jednak niż w standardowym cyklu życia włosa, po transplantacji faza telogenu nie powtarza się, gdy włosy odrosną. W praktyce oznacza to, że z przeszczepionych graftów wyrosną nowe włosy, lecz nie wypadną po raz kolejny, właśnie ze względu na miejsce ich pobrania zachowają trwałość włosów potylicznych.

Skuteczna metoda na łysienie androgenowe w Klinice w Warszawie

Alternatywnie do metod sprzed kilku dekad, zastosowanie robota Artas™ 9X pozwala nam odwracać skutki działania genów oraz hormonów na porost włosów u mężczyzn i kobiet. Łysieniu androgenowemu przeciwstawiamy innowacyjną technologię, która sprawia, że gęste, zdrowe włosy są celem realnym do osiągnięcia.

Menu