Oferta

Trychologia

WARSZAWA

INTERDYSCYPLINARNA NAUKA
DLA ZDROWIA WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY

Problemy związane z włosami często bywają złożone i mogą wynikać z wielu przyczyn. Jeśli Twoje włosy są dla Ciebie powodem do zmartwień, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty i przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki.

Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie w swoim zespole posiada doświadczonych trychologów, którzy w codziennej pracy łączą wiedzę z zakresu trychologii, kosmetologii, a także dietetyki klinicznej, co pozwala na wdrożenie odpowiednich metod leczenia i osiągnięcie oraz utrzymanie zdrowej kondycji włosów i skalpu.

trycholog warszawa

TRYCHOLOG WARSZAWA - KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY TEGO SPECJALISTY?

Trycholog to specjalista zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką problemów związanych z włosami i skórą głowy. Wskazaniami do wizyty jest nadmierne wypadanie włosów, ich miejscowe przerzedzenie, matowienie, łamliwość lub problemy związane ze skalpem. Z pomocy trychologa mogą również skorzystać osoby, które zauważyły u siebie spowolnienie wzrostu włosów oraz zmniejszenie ich grubości. Trycholog pomaga w leczeniu schorzeń takich jak:

Łysienie

  • androgenowe
  • plackowate
  • polekowe
  • anagenowe
  • bliznowaciejące
  • na skutek chemioterapii/radioterapii

Problemy skóry głowy

  • swędzenie skóry głowy
  • zaczerwienienie lub przesuszenie skóry głowy
  • łupież, łojotok, łuszczyca
  • łojotokowe/atopowe zapalenie skóry głowy

Jak należy przygotować się do badania trychologicznego?

Osoby planujące wizytę u trychologa nie powinny myć włosów i stosować produktów do ich stylizacji przez minimum 2-3 dni przed konsultacją. Podczas wywiadu pomocna może okazać się uprzednio przygotowana lista, dotycząca okresu ostatnich 3-6 miesięcy, zawierająca informacje takie jak przyjmowane w tym czasie suplementy i leki oraz zdiagnozowane choroby przewlekłe.

Pomoc trychologa może również okazać się niezbędna w przypadku pacjentów planujących przeszczep włosów, którzy borykają się z problemami takimi jak łuszczyca, łupież, stany zapalne lub łojotokowe zapalenie skóry głowy.

trycholog warszawa badania

BADANIE TRYCHOLOGICZNE - JAK PRZEBIEGA?

Konsultacja trychologiczna to kilkuetapowy proces, rozpoczynający się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z pacjentem, w trakcie którego uzyskiwane są istotne w kontekście dolegliwości pacjenta informacje, między innymi takie jak przebyte choroby, styl życia, stosowane metody pielęgnacji czy sposób odżywiania. W dalszej kolejności wykonywane jest bezinwazyjne badanie włosów i skóry głowy — trichoskopia — pozwalające na obserwację i ocenę łodyg włosów, ujścia mieszków włosowych oraz skalpu. Uzyskane tymi sposobami informacje umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie efektywnej terapii. Ponadto, nasi specjaliści zapewniają wsparcie w doborze właściwej diety oraz suplementacji, a także preparatów pielęgnacyjnych.

Nasi specjaliści w dziedzinie trychologii udzielają kompleksowej pomocy pacjentom borykającym się ze schorzeniami skóry głowy i włosów o różnym podłożu. Niekiedy wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia badań laboratoryjnych, możliwych do wykonania bezpośrednio w Klinice Przeszczepu Włosów, bądź zaleceniem konsultacji z lekarzem o odpowiedniej specjalizacji.

trycholog warszawa badania

7 STADIÓW ROZWOJU ŁYSIENIA

Naturalna tzw. „nastoletnia” linia włosów. Brak głębokich zakoli.

łysienie stopień 1 łysienie stopień 1

 Łagodne cofnięcie przedniej linii włosów. Delikatne posunięte zakola tzw. „dojrzała” linia włosów.

łysienie stopień 2 łysienie stopień 2

 Dalsze cofanie przedniej linii włosów. Pogłębianie zakoli. Wczesna faza łysiny.

łysienie stopień 3 łysienie stopień 3

 Wyraźnie cofnięta linia włosów. Pojawienie się przerzedzenia w części ciemieniowej. Pas oddzielający przód od wierzchołka.

łysienie stopień 4 łysienie stopień 4

 Pas włosów oddzielający szczyt od ciemienia staje się coraz węższy. Widoczne przerzedzenie.

łysienie stopień 5 łysienie stopień 5

 Obszary łysienia łączą się w jeden i zwiększa się ich powierzchnia

łysienie stopień 6 łysienie stopień 6

 Linia włosów w części potylicznej. Na pozostałym obszarze włosów brak lub są bardzo rzadkie.

łysienie stopień 7 łysienie stopień 7

POLECANE ZABIEGI

Mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji odżywczych za pomocą igły w skórę głowy. Powstałe w wyniku nakłuwania mikrourazy aktywują procesy regeneracyjne, co wspomaga absorpcję substancji odżywczych wprowadzanych w skórę w trakcie zabiegu.

Zastosowane iniekcje stymulują również powstawanie nowych włókien kolagenowych.

Mezoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego, a korzyści terapii obejmują przyspieszenie wzrostu włosów oraz zahamowanie ich wypadania, wzmocnienie cebulek włosa, a także wydłużenie fazy jego wzrostu.

Dla uzyskania najlepszych efektów zalecane jest poddanie się od 4 do 6 serii zabiegów 30-minutowych zabiegów, w zależności od indywidualnych zaleceń specjalisty.

Terapia Dr Cyj to metoda stosowana w przypadku nadmiernej utraty włosów, oparta na mezoterapii igłowej, w trakcie której poprzez serię nakłuć w skórę głowy wprowadzany jest preparat peptydowy Dr Cyj. Przedłużone uwalnianie substancji aktywnych, wśród których znajduje się 7 związków peptydowych oraz kwas hialuronowy, zapewnia długotrwałe działanie składników formuły oraz wzmożenie procesów regeneracji komórek przez okres do dwóch tygodni po zabiegu.

Terapia pozwala na leczenie objawów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów i jest również polecana osobom, które pragną wzmocnić włosy przed i po przeszczepie oraz przyspieszyć ich porost.

Osiągnięcie najlepszych rezultatów zapewnia seria 4 zabiegów, wykonywanych w dwutygodniowych odstępach.

Terapie autorskie pozwalają na kompleksowe wsparcie organizmu oraz indywidualne dopasowanie leczenia do specyficznych potrzeb danej osoby. Pacjent objęty terapią otrzymuje zalecenia z zakresu dietetyki klinicznej, trychologii oraz kosmetologii.

Stworzenie zoptymalizowanego planu suplementacji oraz odpowiednie dobranie substancji leczniczych i odżywczych, umożliwiają przyśpieszenie i zwiększenie efektywności terapii skierowanych na porost i pogrubienie włosów oraz zahamowanie ich nadmiernego wypadania. Do innych korzyści terapii autorskich zalicza się wzmocnienie odporności organizmu oraz poprawę pracy układu pokarmowego, co pozwala na lepsze wchłanianie substancji odżywczych przez jelita.

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu w skórę głowy czystego tlenu pod wysokim ciśnieniem za pomocą specjalnego urządzenia, które w trakcie zabiegu jest oddalone o ok. 1 mm od skalpu. Zabieg jest bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Mechanizm działania tej metody oparty jest na pobudzeniu krążenia i dotlenieniu mieszków włosowych, co pozwala na wzmocnienie włosów oraz ograniczenie ich nadmiernego wypadania. Zabieg umożliwia również redukcję kolonii bakterii beztlenowych w obrębie skóry głowy, które odpowiedzialne są za powstawanie schorzeń dermatologicznych, przykładowo takich jak zapalenie mieszka włosowego. Ponadto, terapia ta znajduje zastosowanie w regulacji pracy gruczołów łojowych, przez co jest skuteczna w walce z łojotokiem, łupieżem oraz świądem skóry głowy. Dodatkową zaletą tej metody jest przyspieszenie procesów regeneracyjnych oraz wsparcie w leczeniu stanów zapalnych skalpu.

By osiągnąć najlepsze efekty, zaleca się przystąpienie do serii 5 zabiegów w cotygodniowych odstępach. Czas trwania jednego zabiegu to około 30 minut.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu wodoru w skórę głowy za pomocą strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Umożliwia to złuszczenie naskórka oraz dogłębne oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń, nadmiaru zalegającego łoju oraz martwych komórek naskórka.

Zarówno działanie aktywnych cząsteczek wodoru oraz czystego tlenu, wtłaczanego w skórę głowy poprzez infuzję tlenową, pobudza krążenie okołomieszkowe, dzięki czemu zahamowane zostaje nadmierne wypadanie włosów, przyspieszone zostają procesy regeneracyjne, a także dochodzi do stymulacji porostu nowych włosów.

Połączenie tych dwóch zabiegów znajduje zastosowanie w regulacji pracy gruczołów łojotokowych, dlatego jest to metoda zalecana osobom, które zmagają się z nadmiernym wydzielaniem łoju, świądem skóry głowy oraz łupieżem. Ponadto, oczyszczanie wodorowe i infuzja tlenowa umożliwiają preparatom odżywczym, zastosowanym w trakcie terapii, na szybsze i lepsze wchłanianie.

Czas trwania zabiegu wynosi około 50 minut.

Oksybrazja z infuzją tlenową to zabieg, podczas którego strumień soli fizjologicznej oraz czystego tlenu jest aplikowany na skórę głowy pod wysokim ciśnieniem.

Metoda ta pozwala na bezbolesne złuszczenie naskórka oraz oczyszczenie skóry głowy z martwych komórek i nadmiaru zalegającego łoju, a także dezynfekcję skóry głowy. Pozytywny wpływ zastosowania terapii obejmuje również wzmocnienie naczyń krwionośnych i poprawienie krążenia krwi w obrębie skóry głowy, normalizację ilości wydzielanego łoju oraz redukcję rogowacenia okołomieszkowego, co w rezultacie pozwala uporać się z problemem nadmiernego wypadania włosów i dolegliwościami związanymi ze skalpem, jak również prowadzi do stymulacji porostu nowych włosów. Skóra głowy po zabiegu jest nawilżona i przygotowana do przyjęcia substancji aktywnych.

Czas trwania zabiegu to około 30-50 minut.